Дан планете Земље

Дан планете Земље обележен је 22. априла у нашој школи еколошком акцијом. Наши ученици и професори су током претходних месеци сакупљали пластичне затвараче од којих је у холу школе израђен мозаик по мотивима чувене слике Винсента Ван Гога „Звездана ноћ“. На изради мозаика радиле су наше ученице и ученици четвртог разреда Тамара Обрадовић, Анастасија Миленковић, Лана Ђурић и Јана Миловановић (IV5), Дарио Агатоновић (IV6), Анастасија Арсенијевић и Ивона Лојаница (IV7) са својим предметним професорима. Након обележавања Дана планете Земље, затварачи су прослеђени удружењу „Чеп за хендикеп“ као део хуманитарне акције.

Поред израде мозаика, приређена је и изложба ликовних радова и модела са еколошком тематиком у склопу активности на часовима изборних предмета Примењене науке и Уметност и дизајн. У оквиру часова српског језика, као и страних језика, одржане су дебате и радионице о еколошким темама.

Ученици су овом акцијом приказали велику креативност, посвећеност и сарадњу, ширећи свест о значају и неопходности заштите животне средине.