СЕКЦИЈА ЗА ВИЗУЕЛНЕ УМЕТНОСТИ

Оригинални назив секције је „Visual Arts Club“ и осмишљена је тако да представља спој предмета који се баве уметношћу (Ликовна култура, Уметност и дизајн, Аудио-визуелне уметности, Сценске уметности) са предметом Енглески језик. План и програм су креирани са циљем да се подстакне креативност и развије таленат ученика, негује љубав према уметности, унапреде комуникационе и језичке вештине употребом енглеског језика, али и да се унапреде дигиталне компетенције ученика.

Улога уметности је од изузетног значаја у развоју личности. Анализом и обрадом универзалних тема и питања које уметност поставља, развија се критичко мишљење код младих, који у току тог процеса развијају свој креативни израз и стичу мултидисциплинарна знања. Рад секције укључује разноврсне активности:

• посете изложбама, галеријама, филмским пројекцијама, библиотекама и осталим институцијама културе
  • организовање изложби ученичких радова
  • организовање тематских догађаја
  • израда паноа, презентација и мултимедијалних материјала (фотографије, видео снимци, спотови итд.)

Кроз наведене активности ученици имају прилику да међусобно сарађују чиме се навикавају на тимски рад, али и да се опробају у јавном наступу стичући на тај начин самопоуздање и сигурност. Извођењем поменутих активности на енглеском језику, ученици уче да свој рад и мишљење презентују глобалном аудиторијуму. Током предвиђених посета културним институцијама, ученици склапају познанства и остварују друштвене контакте који ће им бити од користи у даљем школовању и раду.

Институције са којима секција „Visual Arts Club“ сарађује су Народна библиотека „Вук Караџић“, Британски кутак, Амерички кутак, Универзитетска библиотека и галерија, Дом омладине, Студентски културни центар, Артиум клуб културе, Књажевско српски театар, Позориште за децу Крагујевац, Галерија легат Николе Коке Јанковића, Галерија „Ђура Јакшић“, Народни музеј Крагујевац и остале институције културе у нашем граду.

Радови наших ученика

АДРЕСА