НОВИНАРСКА СЕКЦИЈА

Новинарство је књижевност на брзу руку

Новинарска секција Друге крагујевачке гимназије своје активности освежила је почетком школске 2023/2024. године.

Ђаци репортери развијају вештине и способности за самостално извршавање новинарских задатака и критичко посматрање теме о којој пишу или о којој снимају видео-прилог.

Пишемо текстове за школске вести, које објављујемо на сајту школе и друштвеним мрежама. Отворили смо школски Јутјуб канал и на њему постављамо кратке филмове и видео-прилоге. Посветили смо се и спортском новинарству, прикључивши се пројекту Ђак репортер Савеза за школски спорт Србије.

Шта је новинарство? Ко је новинар и ко то може бити? Одговор ћемо потражити у томе шта су рекли знаменити људи. Бизмарк каже да је новинар човек који је промашио своји професију, Моша Пијада да је универзална незналица. Метју Арнолд наводи да је новинарство књижевност на брзу руку, а Черчил да је то изванредан посао уколико се благовремено напусти. Једноставно речено, новинар мора да зна од свега понешто и понешто о свему!

Зато је циљ Новинарске секције Друге крагујевачке гимназије развој општих и међупредметних компетенција код ученика:

• компетенције за учење;
  • сарадњу;
  • решавање проблема;
  • комуникацију;
  • рад са подацима и информацијама;
  • одговоран однос према околини;
  • дигиталне компетенције.

Ђак репортер Друге крагујевачке гимназије може бити свако ко релативно брзо, лако и јасно пише; тежи савршенству, а не просечности; непрестано учи, јер мора да зна од свега понешто и понешто о свему и ангажован је све време читавим бићем!

Буди и ти ЂАК РЕПОРТЕР!

Репортаже наших ученика