Међународни дан породице

Ученице наше школе, Специјализованог одељења за сценске и аудио-визуелне уметности I9 – Тамара Здравковић и Емилија Ђокић, освојиле су прво и друго место на видео конкурсу расписаном поводом Међународног дана породице. Ученице су својим видео радовима одговориле на тему конкурса „Ово волим у својој породици“ и при томе афирмативно приказале породицу међу чијим члановима постоји солидарност и изражена сензибилност за очување породичних вредности.

У Ботаничкој башти, у организацији Центра за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“, Саветовалишта за брак и породицу, а под покровитељством града Крагујевца, 15. маја је обележен Међународни дан породице. Том приликом су, у присуству представника социјалних институција, локалне самоуправе, школске управе, ученика, њихових родитеља и професора, приказани најбољи видео радови и уручене награде победницима. Осим вредних награда, ученици су имали ту привилегију да са својим породицама засаде дрво. У име Града, др Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту, је уручила награде најбољима и честитала свим учесницима конкурса. Преносимо њене речи: „Ове године Међународни дан породице је тематски посвећен младима који својим примером, знањем и вештинама коришћења и прављења мултимедијалних садржаја, могу да реализују одличне идеје и на креативан, аутентичан начин прикажу своју породицу“.

Честитамо на успеху нашим талентованим ученицама!