MICC Model International Criminal Court

На међународном пројекту, „MICC Model International Criminal Court“ учествовали су ученици наше школе:

• Миа Вујошевић I8
    • Маша Радаковић II2
    •  Ања Бошковић II2
    • Лука Недељковић III6
    • Елена Матурић III6
    • Алекса Ивановић III8
    • Мина Ковачевић III1
    • Ива Ћировић III1
    • Даница Бишевац III4
    • Невена Цветановић IV1

Ученици су се истакли и оставили посебан утисак у знању међу својим вршњацима из гимназија из Келна, Печуја и из Загреба . Показали су одлично знање енглеског језика, историје, социологије, политике и филозофије нарочито када се говори о захтевним и сложеним темама савремене историје као што су случајеви геноцида, познавање људских права и закона.

Заступали су и показали вештине у процесима суђења, тужилаштва, одбране и новинарског извештавања.
Професори Иван Карадаревић и Наташа Јаковљевић који су водили ученике се захваљују свим разредним старешинама који су им препоручили своје ученике и указали им поверење.