Пројекат „Школа одрживог развоја и екологије“

У среду 9.2 2021. године нашу школу посетили су представници Факултета политичких наука из Београда у оквиру пројекта „Школа одрживог развоја и екологије.“ чији је наша школа учесник. Политиколог Марко Вујић одржао је едукативну презентацију у одељењу III-5 током једног школског часа чија је главна тема била еколошка свест и одрживи развој. Ученици су кроз своје коментаре и учествовањем у дискусији показали велику заинтересованост за тему о којој је била реч. Изразили су своја знања о одрживом развоју, али и жељу да та знања додатно прошире.

Следећа фаза пројекта биће посета наших ученика Факултету политичких наука у Београду где ће кроз низ радионица проћи обуку за вршњачке едукаторе, након које ће стечена знања о овој тематици моћи да шире међу својим вршњацима у својој школи и околини. Наши ученици представљаће праве амбасадоре еколошких знања, а наша школа ће након финализације пројекта стећи звање „Еко школе“.