Свечана додела диплома и награда за учеснике такмичења Центра за таленте

Центар за образовање Крагујевац , у сарадњи са Градом Крагујевцем , организовао је свечану доделу диплома и награда за учеснике такмичења Центра за таленте, 27. 6. 2024. у великој сали Скупштине Града. Том приликом додељене су и захвалнице менторима који су водили ове ученике. Награђени су следећи ученици:

• Софија Васојевић и Ена Косановић IV 7 , захвалницама, за учешће на општинском такмичењу из области енглески језик,
  • Марта Лазаревић III 1 , за освојено 3. место на државном такмичењу из области географије ,
  • Невена Цветановић IV 1 , за освојене 1.  место на државном такмичењу за истраживачки рад из области психологије ,
  • Богдан Новокмет II 8 , за 3. место на државном такмичењу из области књижевности,
  • Богдан Рајић, I 3 , за освојено 2. место на државном такмичењу из области енглески језик .

Ученици су, осим знања,  радили и оригиналне истраживачке радове, по чему је ово такмичење, које се налази у Календару такмичења , подржало Министарство просвете .
На такмичењу је учествовало око 300 ученика из целе Србије.
Ментор у нашој школи је професорка енглеског језика, Невена Г. Миловановић.
Једна од награда је и бесплатан боравак на Копаонику , од 17-22. 8. 2024. године, за све учеснике и менторе са републичког такмичења.