Обележавање Европског дана језика

Широм Европе 26. септембар обележава се као Европски дан језика. И ми смо, у нашој школи, овај дан прославили 26. септембра 2022. године, након двогодишње паузе због пандемије. Овим окупљањем смо желели да промовишемо вишејезичност и подсетимо на важност коју учење страних језика има у развијању како толеранције и позитивног става према другим језицима и културама, тако и поштовања према сопственом језику и култури.

Ученици су са својим професорима припремили низ креативних радионица, паноа, постера и презентација о језичким занимљивостима, сличностима и разликама измећу језика. Подршку догађају својим присуством пружиле су и колеге других стручних већа. Посетиоци су имали прилике да провере своје знање у играма асоцијација, језичким квизовима, изговарању брзалица, пословица и изрека, као и да присуствују видео-позиву професорке Ирине Лучњикове из Екатеринбурга.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Druga kragujevačka gimnazija (@druga_kragujevacka_gimnazija)