Поетско вече „Песнички портрет Десанке Максимовић“

У Свечаној сали школе одржано је Поетско вече, „Песнички портрет Десанке Максимовић“, које су припремили ученици Литерарне секције. Истовремено, обележен је и Дан матерњег језика.

Песнички портрет Десанке Максимовић посвећен је њеном духу, песничком дару и њеном великом срцу. Кроз њене стихове, које су говорили наши ученици у пратњи клавира, анегдоте и поруке које је песникиња оставила младима, преплитали су се химна љубави и сведочанство минулих времена. Инспирисано поезијом Десанке Максимовић, настало је литерарно стваралаштво наших ученика које је публика имала прилике да чује, као и да ужива у сазвучју и мелодичности стихова Десанке Максимовић у којима се огледа сва лепота и богатство нашег језика.

„Реч је трошни мост од једне до друге душе, (али ипак мост), тако и свака песма нуди своју руку и жели да нас преведе на другу страну, страну праштања и љубави.“ Десанка Максимовић
У Поетској вечери су учествовали:

• Анастасија Ристић,
    • Невена Цветановић,
    • Дарија Чпајак,
    • Петра Планић,
    • Миа Вујошевић,
    • Теодора Јагличић,
    • Ангелина Марјановић,
    • Милица Вељковић,
    • Мина Ђорђевић и
    • Страхиња Танасковић.

Руководиоци секције, Гордана Стевановић и Јелена Стевановић.